Další týden kampaně za námi…

Předposlední týden kampaně se zužil do podoby – balíme, chystáme, práce, setkání, balíme, chystáme, odpovídáme na FB, spánek, práce…a tak pořád dokola 🙂 Finišování před posledním týdnem nabírá na obrátkách. Přinášíme stručný souhrn uplynulých dní.

PONDĚLÍ

V Třemošnici nás dneska „převezli“. Tak jsme si tak říkali, že při pondělku to asi nebude valné a to byl velký omyl. Rozdali jsme všechno, co jsme s sebou měli. Také nás přišel navštívit pan starosta Lipovce Petr Minář a popřál nám mnoho úspěchů ve volbách. Moc děkujeme.
Dneska se nás lidé ptali, proč rozdáváme víno a ne jiné pochutiny, jako některé strany. Tak jsme jim prozradili, že náš příběh začal na vinohradě, kde jsme rozdávali hrozny vína. Takový hrozen než vyroste, potřebuje mnoho lidské péče, kvalitní půdu a hodně sluníčka, aby byl slaďoučký. A abychom z vína dostali to nejlepší, musí být pod tlakem, stejně jako jsme někdy my Starostové. Pod tíhou lisu se z něj vylisuje šťáva, ze které se zráním stane burčák. Ten jsme rozdávali asi v polovině kampaně. No, a víno už dozrálo stejně jako my a vaše důvěra v nás stoupá. Moc vám za ni děkujeme a těšíme se na další setkání s vámi.

ÚTERÝ

Dnes jsem u nás v obci otvírala nové Konzultační středisko Univerzity třetího věku, pod Provozně-ekonomickou fakultou ČZU, kde jsem tutorem. Zimní semestr jsme zahájili kurzem „Potraviny a spotřebitel“ a dnes probrali bezpečnost potravin. Posluchači byli pozorní a první test všichni zvládli bez ztráty kytičky. Přeji jim, aby se jim u nás dobře studovalo a své nově získané znalosti mohli využít v praxi pro své zdraví.

STŘEDA

Středeční odpoledne byl náš tým Starostů a nezávislých v České Třebové a v Lanškrouně. Je vidět, že je již těsně před volbami. Lidé se začínají o politiku více zajímat a tak nás včera potěšilo, že jsme mnoha lidem udělali ve volbě jasno.

ČTVRTEK

V Přelouči to bylo dnes super. Potkala jsem tam spoustu známých tváří, které k nám do obce jezdí na naše obecní akce. Také je to asi první den, kdy jsme potkali tolik nerozhodnutých voličů, že jsem se až divila. Dobrá zpráva je, že už rozhodnuti jsou. Počasí nám dnes přálo a tak měli lidé chuť si povídat. Zastavili jsme se i v obchůdcích, kterých je v Přelouči pod náměstím mnoho a všichni si stěžovali na přebujelou byrokracii a vítali naše nápady, jak problémy řešit. Jsem ráda, že jim byl sympatický i náš program, který hodně vychází právě z praxe.

PÁTEK

Pátek patřil Hlinsku. Naše volební vinná pohotovost rozdala rovných 25 lt výborného vína a k němu samozřejmě cenné informace o našem hnutí Starostové a nezávislí spolu s dalšími praktickými pomůckami. I Hlinsko má v něčem své prvenství, které jsme v naší kontaktní kampani ještě tak masivně nepocítili. V odpoledních hodinách začaly chodit poměrně četné skupinky lidí kolem našeho stánku. Byli to zaměstnanci (nevím, zda agenturní či jiní) z mlékárny TATRA Hlinsko. Bohužel ani s jedním jsme se nedorozuměli, neuměli totiž česky. To nás tedy trošku zamrzelo. Bylo by nám milejší zde potkávat naše bývalé nezaměstnané občany, kteří by již teď práci měli. Jenže pro majitele firmy jsou tito lidé levnou pracovní sílou a tak se to asi těžko změní…
Ale abychom jen nežehrali, těch 25 lt vína jsme rozdali Hlineckým obyvatelům, kterým se to také nelíbí a kteří s námi sympatizují. Také jsme dostali pochvalu, že jsme se byli schopni domluvit a spojit malé stejně smýšlející strany a jít do parlamentních voleb společně. V našem Pardubickém kraji jsme totiž rádi přijali na naši kandidátní listinu i naše kolegy starosty z SNK-ED a Nestraníků. My se totiž umíme domluvit už před volbami a ctíme dohody.

SOBOTA

Sobotní Žamberk byl další úspěšnou zastávkou při putování Parubickým krajem. Na náměstí bylo živo a potkali jsme i několik našich voličů z krajských voleb. Lidé nám říkali, že jsme pro ně jedni z favoritů do voleb, tak se dostavila i radost, že naše snaha být tu pro lidi snad ponese své ovoce. Víno jsme rozdali všechno a také jsme ještě dali balonky, větrníky a placky místnímu útulku na dnešní Voříškiádu. Jediné co nám tady chybělo, byly další ruce na focení. Rozdávali jsme o sto šest a tak na něj nezbývalo moc času. V pondělí bude naše další zastávka v Pardubicích na tř. Míru na rohu se Sladkovského ulicí, tak nás přijďte navštívit.